Z CYKLU PODRÓŻE INSPIRUJĄ… CYPR

 

Cypr - to wyspa Afrodyty na której sezon wakacyjny trawa cały rok… jest jedną z największych i najpiękniejszych wysp Morza Śródziemnego położoną we wschodniej jego części. Typowy sezon śródziemnomorski zaczyna się tu w kwietniu i trwa aż do listopada osiągając temperatury powyżej 25°C, a poza sezonem 17°C. Ruch turystyczny koncentruje się głównie w takich miejscowościach jak Nikozja, Limassol, Larnaka, Akamas, Pafos i Ayia Napa.

Ta egzotyczna wyspa słońca, na której sezon trwa przez cały rok, oczaruje każdego. Zielone góry Troodhos, skaliste wybrzeża, gościnni Cypryjczycy, ciekawa tradycja oraz kuchnia śródziemnomorska przyciągną miłośników wrażeń z każdego zakątka świata. Wycieczka na Cypr to gwarancja udanego wypoczynku. Zaawansowana infrastruktura turystyczna, szeroki wybór sportów wodnych i rozrywki, pola golfowe, aquaparki, akwarium oceaniczne w Protaras, rejsy wodne, parki tematyczne oraz dobrze rozbudowana baza hotelowa są niewątpliwie zachęcające.

Mamy wielu klientów zadowolonych z pobytu i zachwyconych przyroda i kolorami tego miejsca.

Wycieczka na Cypr nie może odbyć się bez poznania specyfiki małych wiosek cypryjskich, których mieszkańcy zajmują się tkaniem koronek i wyrobami skórzanymi. Podróżując tam już wielokrotnie uwielbiam zanurzyć się na miejscowych, tradycyjnych bazarkach, w małych sklepiczkach w mało turystycznych wioskach bo właśnie tam można zobaczyć wyroby prawdziwego rękodzieła. Koronkowe obrusy, ręcznie robione serwetki na szydełku, cuda z włóczki. Kiedyś na jednym z takich bazarków na Cyprze Północnym odwiedziłam sklepik, w którym w wielkim koszu wyszperałam malutkie cudeńka robione na drutach i szydełku z włóczki. To były małe „kukiełki”. Tak malutkie, że można było założyć je na palce u rąk. Każdy z małych cudów rękodzieła przedstawił zwierzątko. Były kurki, pieski, świnki, żyrafy, lwy, kotki, ptaszki, papugi… i nie wiem co tam jeszcze. Zrobiona z włóczek w szalonych kolorach. Zachwycona przeglądałam każdy osobno. To był czas kiedy jeszcze nie zdawałam sobie sprawy, że z rękodziełem z włóczki może być związana moja przyszłość. Zachwycona nie mogłam odejść nie kupując u miłej pani choć kilka z tych małych cudaków. Mam je do dzisiaj. Myślę, że stanową jakiś mały symbol naszej manufaktury HandicraftByOrebus.

Cypr to szaleństwo kolorów, zwłaszcza wody i nieba. Szmaragdowe błękity, zieleń, niebieski. Z związku z tym, że moja praca związana jest z podróżami, ze sprzedażą wakacji w przepięknych zakątkach świata odwiedzając wiele miejsc na świecie czerpie inspiracje, robie zdjęcia, zapamiętuje kolory. Potem to wszytko przekłada się w naszych pracach. Wiele morskich swetrów, czapek, szalików, które wykonałyśmy to były projekty z podróży. Tak dobierałyśmy kolory, włóczki aby morskie swetry były wspomnieniem morza okalającego Cypr. Może teraz czas na swetry w kolorach „szalonych zwierzaków cudaków" z Cypru… pomyślimy….Galeria zdjęć:

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowanym
Masz konto?
Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się