Nasze swetry są wykonane z najlepszych gatunków włóczki. Są to mohery z włosem, ciepła alpaka, czysta wełna i bawełna, słynna lekka angora, najprzyjemniejsza w noszeniu luksusowa włóczka moher z jedwabiem.  Wszystkie wyroby z wełny potrzebują specjalnego traktowania i pielęgnacji. Bardzo zależy nam aby nasze produkty cieszyły swoją jakością i wykonaniem długo naszych odbiorców. Dlatego postanowiłyśmy zebrać kilka podstawowych zasad użytkowania wyrobów z wełny, które poniżej przedstawiamy.


 

1. Nie pierz często 

Wełna to włókno o naturalnych właściwościach, które sprawiają, że wełniane rzeczy trudno zabrudzić, a brud nie wnika głęboko. W większości przypadków wełniane ubrania wystarczy dobrze wywietrzyć. Po całym dniu noszenia dajcie wełnianym rzeczom trochę odpocząć.

 

2. Pierz delikatnie

Bezpiecznie jest prać wełniane rzeczy ręcznie. Pralka może zmechacić, pozaciągać lub zniekształcić sweter. Jeżeli w Twojej pralce jest program "wełna" i masz do niej pełne zaufanie, możesz zaryzykować. Pamiętaj, że zanim wrzucisz sweter do pralki lub wypierzesz go ręcznie odwróć go na lewą stronę!  Unikaj tarcia, wyciskania i przekręcania. Wełnianą rzecz wystarczy delikatnie pougniatać.

 

3. Pierz w letniej wodzie 

Wełna nie lubi długiego namaczania. Najważniejsze przy praniu wełnianych rzeczy to unikać skoków temperatur. Pierz i płucz wełniane rzeczy w temperaturze do 30 stopni.

 

4. Pierz w delikatnych środkach  

Wybierz płyn do prania, najlepiej specjalny do ubrań wełnianych. Wełna to przecież włos naturalny.

 

5. Susz poziomo

Po praniu wystarczy odcisnąć rzecz w suchym ręczniku i suszyć jedynie rozłożone na płasko. Rozłóż ręcznik, a na nim sweter i delikatnie go podociskaj, by ręcznik szybciej wchłonął wodę. Następnie wymień go na suchy i czekaj. Pamiętaj, że w innej pozycji wełna się wyciągnie.


6. Konserwuj

Każdy wełniany sweter będzie się kulkował, dlatego golenie to bardzo ważny element pielęgnacji wełny. To nic złego, ani dziwnego. Mechacenie będzie bardziej wyraźne w miejscach tarcia, czyli pod pachami, przy mankietach, albo z boku, jeśli często nosimy torbę przewieszoną przez ramię. Polecamy zakup golarki do ubrań. To wydatek kilkunastu złotych, a na pewno się przyda. Pamiętajcie, aby golić na sucho i nie przyciskać za bardzo golarki do rzeczy.

 

7. Przechowuj na leżąco

Nasze swetry zalecamy przechowywać raczej na leżąco. Wieszając je na wieszakach należy uważać, żeby nie były one zbyt duże i nie miały ostrych zakończeń. W ten sposób łatwo odkształcić delikatną wełnę.

 

8. Chroń przed molami

Mole lubią wełnę, dlatego na wszelki wypadek warto powiesić w szafie zawieszkę na mole. Warto też, przed włożeniem swetra do szafy dobrze go przewietrzyć. To zapobiega panoszeniu się moli, które lubią wilgotną wełnę.

 

 Galeria zdjęć:

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowanym
Masz konto?
Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się